חדשות מן התערוכה

יום ראשון, 28 בפברואר 2016
ירושלים 2016 – חוויה בולאית לכל המשפחה


 

בין התאריכים 13-17 בנובמבר 2016 תקיים התאחדות בולאי ישראל בשיתוף השרות הבולאי של חברת דואר ישראל תערוכת בולים לאומית בהשתתפות אספני בולים משלוש התאחדויות בולאיות מחו"ל:  ארה"ב, גרמניה והונגריה. כמו כן ישתתפו אספנים  ממדינות נוספות שלאוספיהם זיקה לתולדות הדואר בישראל.

 למבקרי התערוכה זו הזדמנות מרתקת להיחשף למגוון עשיר של פריטים נדירים וסיפורים בולאיים חובקי עולם. אספנים חובבנים, נוער, וגם המקצוענים בתחום ימצאו עניין במגוון הרחב של הנושאים המגוונים והמרתקים.

התערוכה מהווה למעשה תחרות בין אספנים, כל תצוגה מוערכת על ידי צוות שופטים מוסמכים מטעם איגוד הבולאות העולמי ועל בסיס הניקוד מחולקות מדליות ותעודות הערכה.  התערוכה היא חג לאספנים חובבים, נוער ומקצוענים ומביאה לידי ביטוי תוצאות מחקר והתמחות  של שנים רבות ולכן מהווה את הפסגה של ההישגים האישיים וההכרה הרשמית בהם.

בצד האוספים התחרותיים, יוקם בתערוכה גם אגף הדרכה, בו יוכלו המבקרים להנות משורה ארוכה של פריטים בולאיים מעניינים ומשעשעים כאחד. בולים במגוון צורות וגדלים, מודפסים על חומרים מוזרים דוגמת ברזל, עץ ומשי. בולים תלת מימדים, ובולים בהם הוסתרו מסרים סודיים. בולי תעמולה שעוררו מחאות דיפלומטיות ואף הובילו לפרוץ מלחמות עקובות מדם, בצד בולי צדקה שתרמו לקידום מטרות נעלות בכל רחבי תבל. בולים שבעיצובם נעשו טעויות מצחיקות ומביכות, בצד בולים חשובים המתעדים מאורעות היסטוריים רבי חשיבות.

התערוכה מבטיחה  להיות מוקד משיכה מהנה של המשפחה  ותציעה  הפתעות ופעילות למבקרים. השרות הבולאי ינפיק בולים ופריטים מיוחדים לתערוכה וכן מוצרי מתנה ומזכרות והדרכות מאורגנות  יתקיימו מידי שעה לנוחות המבקרים

זמני פתיחת התערוכה

יום א', 13/11 - 13:00 -20:00

ימי ב'-ד, 14-16/11 - 12:00 -20:00

יום ה', 17/11 - 12:00 - 18:00


הכניסה לתערוכה היא ללא עלות

  איסוף בולים

איסוף בולים, הוא תחביב עולמי ממכר, המחייב התעמקות והקדשת זמן ומשאבים כספיים, ובעיקר אהבה לבולים. "אספן אמתי, מוכן לנסוע עד לקצה העולם, כדי לרכוש בול מיוחד, או לבקר בתערוכות בעולם לצפייה באוספים", מציין עו"ד ובר, יו"ר התאחדות בולאי ישראל  ובעצמו אספן ותיק ומיומן.

למרות האופנות הצצות חדשות לבקרים, שנועדו למלא את שעות הפנאי שלנו, מסתבר כי איסוף הבולים לא איבד את קסמו.  על פי הערכות, יש בישראל עשרות אלפי אספנים, חלק ניכר מהם מנויים בשירות הבולאי.   בני נוער וצעירים רבים מצטרפים כאספנים לענף הוותיק, הצובר תנופה דווקא כיום. אומנם רשת האינטרנט, התופסת נתח נכבד משעות הפנאי שלנו,  נוגסת בכל מיני תחביבים, אולם דווקא עבור אספני הבולים הפכה הרשת לכלי המקל על החלפות בולים והעברת מידע חיוני לבניית אוספים .

 אספן בולים זוכה תמיד לחוויה מרגשת. באמצעות האוסף הוא נחשף לשורה של נושאים כמו  היסטוריה, גיאוגרפיה, פוליטיקה, עיצוב גרפי, ואלה מרחיבים את דעתו ומוסיפים "טעם לחיים",  כפי שמעידים  אספנים המצויים  בעניין.